Tapferer Sieg über Wales – Ungarischer Fußball triumphiert wieder

Budapest, 2019. június 11. MTI/Illyés Tibor

Ungarns Fußball-Euphorie ist zurück…Spätestens nach dem Sieg Ungarns gegen Wales mit 1:0 in dieser Woche. Die ungarische Nationalmannschaft holte sich damit den Gruppensieg in der Vorentscheidung zur EM. Nun wird die Mannschaft wieder gefeiert und das Fußballfieber in Ungarn ist wieder zurück. Jetzt hat man die richtige Stimmung für die kommende EM im nächsten Jahr und dann wird man auch wieder auf Ungarns Strassen buntbe,alte Gesichter mit Ungarn Flaggen feiern und mitfiebern sehen.

Ungarn:

Bravúros győzelem Wales ellen – A magyar foci újra tarol

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a vendég walesi csapatot az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján, így megőrizte első helyét a csoportjában.

A kiegyenlített küzdelmet hozó találkozót ismét az a Pátkai Máté döntötte el, aki márciusban a horvátok ellen is a győztes gólt szerezte: ezúttal a 80. percben lőtt a kapuba.

A magyaroknak négy mérkőzés után kilenc pontjuk van, hárommal előzik meg a második szlovákokat és a harmadik, világbajnoki ezüstérmes horvátokat, illetve hattal a legutóbbi Eb-n elődöntős walesieket, de minden riválisuknál egy meccsel többet játszottak.

Az Eb-selejtezők szeptemberben folytatódnak, a magyarok 9-én a szlovákokat fogadják.
Marco Rossi szövetségi kapitány irányításával a magyar válogatott továbbra is százszázalékos hazai pályán.