Kosgel Mathew Kenyan Runner brauchte beim 21,1 Kilometer langen Halbmarathon nur 66 Minuten um das Rennen zu gewinnen. Der ungarische Meister Csere Gáspár kam mit 25 Sekunden Rückstand auf den zweiten Platz und gewann den 10. Halbmarathon des Jubiläums in der ungarischen Meisterschaft.

Ferenc Szekeres, ein Routinier, der nun seinen letzten Halbmarathon absolviert hat, erreichte eine Zeit von 2 Stunden.

Der älteste 85-jährige Imre Kenyér lief 2:37:23.

Ungarisch:

Kenyai futó nyerte a 33. Wizz Air Budapest félmaratont, az őszi szezon első nagyszabású sportversenyét

Kosgel Mathew kenyai futónak mindössze 66 percre volt szüksége a 21,1 kilométeres félmaraton távra, és ezzel megnyerte a versenyt. A magyar bajnok Csere Gáspár 25 másodperccel mögötte érkezett a 2. helyre, ezzel a jubileumi 10. félmaraton győzelmét szerezte meg a magyar bajnokságban.

A nyári melegben Lisztes Krisztián és Dombi Tibor volt válogatott labdarúgók sportolókhoz méltó időt futottak, Szijjártó Péter külgazgasági és külügyminiszter élvonalbeli futókkal együtt érkezett a célba és Zacher Gábor is felszabadult arccal futott a célegyenesben.

Szekeres Ferenc veterán futó, aki most élete utolsó félmaratonját teljesítette, 2 órán belüli eredményt ért el.

A legidősebb 85 éves Kenyér Imre ideje 2:37:23.